Lezing door Louis Dolmans

 

om 13:00 uur in Collegezaal D004

 

 

Eén kleur, alle planten even hoog en geen enkele bloem

Op bijna onafzienbare akkers staat alleen nog maar het gewas waar de boer zijn boterham mee wil verdienen, één kleur, alle planten even hoog en geen enkele bloem. Vogels, vlinders en insecten hebben in deze troosteloze eentonigheid weinig meer te zoeken. De schaalvergroting dendert door en steeds meer mensen, zijn het erover eens, de landbouw moet weer terug naar de natuur. Louis Dolmans uit Bemmel noemt zich natuurboer en zal aantonen dat je met natuurlijke landbouw én je kost kunt verdienen én de wereld kunt voeden.

 

Louis Dolmans werkte voorheen bij de Algemene Rekenkamer, de provincies Gelderland en Noord-Brabant, was zelfstandig onderzoeker en adviseur.

Louis Dolmans is o.a. voorzitter van Stichting Doornik Natuurakkers, zie www.doorniknatuurakkers.nl  en van Stichting van Akker naar Bos, zie www.akkernaarbos.nl